Category Archives: Mycie i konserwacja

mycie i konserwacja okien – sposoby czyszczenia, serwisowania i mycia

Jak najlepiej myć i dbać o okna? Świetne sposoby.

Zrób mądry krok i wybierz okna nowoczesne. Zaufaj nam. Napisz do nas.

Konserwacja pradawnych okien.

Witrażei okna ołowiowe w świątyniach zwykle nie wymagają cyklicznego czyszczenia. Są jednak przyczyny, dla których czyszczenie może być wymagane. Ten tekst zawiera wprowadzenie do rodzajów zabrudzeń na wewnętrznych i zewnętrznych płaszczyznach witraży, kiedy i jak czyścić je bezpiecznie jak również łatwo i rodzajów uszkodzeń, które mogą wynikać z niewłaściwego czyszczenia.

DEPOZYTY POWIERZCHNIOWE:

Osady powierzchniowe jak również narosty na oknach pojawiają się w różnorodnych formach, zarówno na powierzchniach wewnętrznych, oraz zewnętrznych.

Jak właściwie myć i dbać o stolarkę okienną? Sprawdzone rozwiązania.

Na zewnętrznej płaszczyźnie

Woda deszczowa spływająca z zewnątrz budowli i na okna pomału osadza cząsteczki otaczających materiałów na szklanych powierzchniach. Złoża te obejmują kamień z tynku, zaprawy i wapienia; oraz rdza z ślusarstwa. Z czasem wytwarzają cienką, lecz bardzo twardą patynę. W witrażach przeważnie łagodzi to natężenie światła naturalnego przenikającego przez szybę, ale w przezroczystych oknach gęsta patyna może być dość szkodliwa.

Cząstki unoszące się w powietrzu mogą przykleić się do szklanej powierzchni i przewodów. Ciężki ruch drogowy lub zanieczyszczenie przemysłowe mogą osadzać grube skorupy, które są najbardziej zauważalne w terenach chronionych przed bezpośrednim deszczem, takich jak na szczycie lancetu, w małych maswerkach lub pod poziomym paskiem. Skorupy te mogą być relatywnie luźne oraz łuszczące się, lecz mogą być również bardzo twarde. Sok drzewny może cyklicznie pokrywać okno lepkimi kroplami, które kolejno pozwalają na przywieranie pyłu do szyby. Z czasem może to spowodować podobne skorupy.

Odchody ptaków to następna częsta uciążliwość. Ponieważ odchody ptaków wiążą się z poważnymi zagrożeniami dla zdrowia, powinny go usuwać wyłącznie przeszkolone osoby, które są świadome zagrożeń i używają właściwego sprzętu bezpieczeństwa.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/.