Opis nowoczesnej architektury patrząc na historię. Podobieństwa i różnice.

Używamy wysokiej jakości materiału PCV do tworzenia okien, co zapewnia dodatkowe korzyści, takie jak izolacja itp. Możesz wybrać nasze ładne ukształtowane okna rogu okiennego, które nadają im bardzo oryginalny wygląd.

Nowoczesna architektura powstała u schyłku XIX wieku dzięki rewolucjom w technologii, inżynierii oraz materiałów budowlanych jak i chęci oderwania się od historycznych stylów budowlanych i wynalezienia czegoś, co było czysto funkcjonalne oraz świeże.

Rewolucja w materiałach była pierwsza, z wykorzystaniem żeliwa, szkła płaskiego a także żelbetu, aby budować mocniejsze, lżejsze i wyższe konstrukcje. Proces odlewania szkła płaskiego został wynaleziony w 1848 roku, pozwalając na produkcję nader sporych okien. Kryształowy Pałac Josepha Paxtona na Wielkiej Wystawie w 1851 r. Był dawnym przykładem konstrukcji żelaznej oraz szklanej, a w 1864 r. Pierwszą szklaną i stalową ścianą osłonową. Te zmiany wspólnie doprowadziły do ​​powstania pierwszego wieżowca o konstrukcji metalowej, dziesięciopiętrowego budynku ubezpieczenia domowego w Chicago, zbudowanego w 1884 r. Przez Williama Le Barona Jenneya [3]. Żelazna budowa wieży Eiffla, która była wówczas najwyższą konstrukcją na świecie, pobudziła wyobraźnię setek wizytujących wystawę uniwersalną w Paryżu z 1889 r.

Opis  współczesnej architektury patrząc na historię. Podobieństwa  oraz różnice.

Francuski przemysłowiec François Coignet jako pierwszy zastosował beton zbrojony żelazem, czyli beton zbrojony prętami żelaznymi, jako metodę stawiania budowli. W 1853 r. Coignet wzniósł pierwszą żelbetową budowlę, czteropiętrowy dom na przedmieściach Paryża. Następnym istotnym krokiem naprzód było stworzenie windy bezpieczeństwa przez Elizeusza Otisa, po raz pierwszy zaprezentowanej na wystawie w Nowym Jorku w Crystal Palace w 1854 r., Dzięki czemu wyniosłe budynki biurowe i mieszkalne były praktyczne. Inną ważną technologią dla nowej architektury było światło elektryczne, które mocno zmniejszyło nieodłączne zagrożenie pożarów spowodowanych przez gaz w XIX wieku.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/