Category Archives: Sypialnia

Okna w sypialni – pomysły na dekorację okien.

Często wybierane okna do sypialni. Czy {wy|ty] też takie chcesz posiadać?

Oferujemy Państwu najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą na komfort użytkowania produkowanej przez nas stolarki  wraz ze znacznym obniżeniem kosztów ogrzewania.

Sypialnia to pomieszczenie w domu, rezydencji, zamku, pałacu, hotelu, akademiku, mieszkaniu, kondominium, mieszkaniu dwupoziomowym lub kamienicy, w którym ludzie śpią. Typowa zachodnia sypialnia zawiera jako meble do sypialni jedno lub dwa łóżka (od łóżeczka dla niemowlęcia, pojedyncze lub podwójne łóżko dla niemowlaka, dziecka, nastolatka albo osoby dorosłej do większych gabarytów, takich jak pełne, podwójne, królowa, król tudzież Król Kalifornii (wymiar wschodni lub łóżko wodne dla dwojga), szafka na ubrania a także stolik nocny oraz toaletka, które zwykle posiadają szuflady. Z wyłączeniem bungalowów, domów w stylu ranczo lub jednopiętrowych moteli, sypialnie są zwykle w jednym z rogów mieszkania umiejscowionego nad poziomem podłoża. 

W większych wiktoriańskich domach popularny był dostęp do sypialni z buduaru dla pani domu i garderoby lub dżentelmena. W niektórych domach istnieją sypialnie na poddaszu; ponieważ są one odseparowane od powietrza tylko dachem, zazwyczaj są chłodne zimą, a latem mogą być zbyt gorące. Nachylenie krokwi podtrzymujące dach spadzisty również sprawia, że są one niewygodne. W domach, w których mieszkali służący, często używali sypialni na poddaszu.

Jakie okna w sypialni? 

W czternastym wieku niższa klasa sypiała na materacach wypełnionych sianem oraz słomkami z miotły. W XVI wieku materace wypełnione piórami zaczęły zyskiwać na popularności spośród tych, którzy mogli sobie na nie pozwolić. Zwykły człowiek radził sobie dobrze, jeśli mógł kupić materac po siedmiu latach małżeństwa. W XVIII wieku bawełna oraz wełna zaczęły być coraz powszechniejsze. Pierwszy materac sprężynowy zwojowy został wynaleziony dopiero w 1871 r. Najpopularniejszym i najczęściej kupowanym materacem jest model sprężynowy, mimo że 

osiągalnych jest wiele różnorodnych alternatywnych kompozytów, w tym pianka, lateks, wełna, a nawet jedwab. Różnorodność wyboru twardości waha się od stosunkowo miękkiego do raczej twardego materaca. W sypialni mogą znajdować się łóżka piętrowe, jeśli dwie tudzież więcej osób dzieli pokój. Garnek komorowy trzymany pod łóżkiem albo na nocnej szafce był przeważnie stosowany w czasach przed nowoczesną instalacją wodno-kanalizacyjną i łazienkami w mieszkaniach.

Meble i inne przedmioty w sypialniach różnią się znacznie, w zależności od smaku, lokalnych zwyczajów i statusu społeczno-ekonomicznego jednostki. Na przykład główna sypialnia może zawierać łóżko o konkretnym rozmiarze (podwójne, king albo queen); jeden lub więcej komody (a może szafę na ubrania); szafka nocna; jedna tudzież więcej szaf; i dywany. Wbudowane szafy są mniej popularne w Europie niż w Ameryce Północnej; dlatego w Europie częściej stosuje się wolnostojące garderoby lub standardowe garderoby.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/