Category Archives: Usługi

usługi – ceny oraz cenniki mycia, czyszczenia i konserwacji okien

TWOJA KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW???

TWOJA KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW???

WYPEŁNIANIE KPiR:

Rejestr przychodów i rozchodów to wielokrotnieduży problem dla przedsiębiorców. Właśnie dlatego, nasza oferta obejmuje również prowadzenie księgo przychodów a także rozchodów. Polecamy: https://znany-ksiegowy.pl

Księga przychodów i rozchodów – dla kogo jest obowiązkowy?

Rejestry przychodu i rozchodu zobligowane są uzupełniać między innymi osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą jak również spółki cywilne, jawne i partnerskie będące w posiadaniu osób fizycznych – pod warunkiem, że ich przychody netto z działalności nie przekroczyły równowartości 1,200 tys euro w przeliczeniu  złotówek. To najprostszy typ ewidencji, który stosowany jest w mniej złożonej księgowości. Księga przychodów i rozchodów umożliwia sprawdzić zobowiązania podatkowe konkretnej firmy. wybierając prowadzenie KPiR w naszym biurze księgowympowierzasz nam przygotowanie wszystkich ewidencji a także rozliczeń.

Rejestr przychodów i rozchodów:

Prowadzenie księgi przychodów oraz rozchodów stanowi jedynie wycinek naszej oferty, natomiast całkowity zakres usług księgowychobejmuje:

-Codzienneewidencjonowanie operacji gospodarczych,

-Przygotowywanie rocznych i wymaganych cyklicznie ewidencji, zestawień oraz deklaracji,

-Sporządzenia rozliczeń w zakresie podatku od towarów oraz usług; sporządzanie deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-UE,

-Sporządzanie rozliczeń w zakresie podatku VAT; sporządzanie deklaracji PIT-28, PIT-36, PIT-36L,

-Określanie wielkości zaliczek na podatek dochodowy oraz podatek VAT i wypełnienie w imieniu Klienta miesięcznych informacji podatkowych,

Zobacz: https://znany-ksiegowy.pl/podlaskie

JAK ZNALEŚĆ DOBRE BIURO KSIĘGOWE? – Sprawdź

JAK WYBRAĆ DOBRE BIURO KSIĘGOWE? – Przeczytaj


Prowadzenie własnej firmy  to zajęcie pełne wyzwań i obowiązków. Dobre prowadzenie księgowości firmy to podstawa jej prawidłowego działania, a do tego niezbędny jest wybór dobrego biura rachunkowego. Podpowiadamy, jak wybrać dobre biuro rachunkowe.

Kwalifikacje księgowej / biura księgowego

Do 10 sierpnia 2014 roku chcąc zajmować się zarobkowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych, wymagano posiadać Licencje Ministra Finansów. Aktualnie, aby otworzyć biuro nie wymagane są żadne uprawnienia – biuro rachunkowe może otworzyć każdy. W związku z tym warto sprawdzić czy księgowa ma wymagane kwalifikacje. Można to zrobić sprawdzając czy księgowy posiada:


Licencja Ministra Finansów – certyfikat księgowy. Obecnie nie jest już wymagana, natomiast wielu księgowych z długoletnim stażem posiada dokument wydany przez ministerstwo finansów. Obecnie licencja ta jest jednym z wielu dokumentów, która potwierdza zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Polecamy: https://znany-ksiegowy.pl/malopolskie

Certyfikaty Centrum informacji Księgowej. Instytucja zajmuje się certyfikowaniem biur rachunkowych i księgowych. Przeprowadza egzaminy dla księgowych oraz weryfikuje biura księgowe pod kątem określonych wymagań, nadając odpowiedni certyfikat. Informacje o certyfikowanych księgowych i biurach rachunkowych udostępnia przedsiębiorcom na www.cik.org.pl, tworząc największa tego typu bazę w kraju.

Potwierdzenia szkoleń i kursów księgowych. Kursy oraz szkolenia, które przebyła księgowa informują przedsiębiorcę, że właściciel biura rachunkowego poszerzai aktualizuje swoją wiedzę. Jest to bardzo ważne szczególnie w branży księgowej, w której przepisy zmieniają się bardzo często.

Ubezpieczenie OC na działalność biuro rachunkowego

Ubezpieczenie OC na działalność biura rachunkowego, powinno być obok umiejętności, podstawowym warunkiem przy wyborze usług księgowych. Ubezpieczenie chroni Twoją działalność od odpowiedzialności finansowej za ewentualne błędy biura rachunkowego. Zasada jest prosta, czym większa kwota ubezpieczenia tym lepiej. Należałoby zapytać księgową o wysokość ubezpieczenia a także czy oprócz podstawowego zabezpieczenia posiada rozszerzoną polisę np. o ubezpieczenie kadr i płac, będzie to istotne w przypadku, gdy zatrudniamy {pracownika|pracowników

Usługi serwisu okien – pytanie czy da się na tym zarobić? Czy to jest dobry i rentowny biznes?

Wysoką jakość oraz odporność na wypaczenie okien wykonanych w sposobie gwarantuje drewno lite klejone trójwarstwowo wysuszone do odpowiedniej wilgotności.
 Przedsiębiorstwa z branży BPO / SSC w Krakowie i Trójmieście zauważyły najwyższy udział popytu w sektorze usług. JLL podsumował działalność firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych na głównych rynkach biurowych w Polsce.  W ubiegłym roku najemcy reprezentujący sektor nowoczesnych usług biznesowych wynajęli ok. 380 000 mkw., Co stanowi jedną czwartą całościowego zapotrzebowania w najważniejszych miastach, oraz ponad 50% popytu na powierzchnię biurową w największych miastach poza Warszawą.
Jest to wynik bardzo podobny do osiągniętego w 2017 r., Ilustrujący ważną rolę, jaką odgrywają przedsiębiorstwa z sektora nowoczesnych usług biznesowych zarówno na rynku usług, jak i polskiej gospodarce. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób, w jaki firmy z dziedziny BPO / SSC wspierają rozwój sektora usług w Polsce, ale także – jak zmieniają jego jakość. Najemcy z branży usług biznesowych szukają zrównoważonej, współczesnej przestrzeni biurowej, która zapewniałaby interesujący design i była zaopatrzona w najnowsze rozwiązania technologiczne, co z kolei przekłada się na zwiększoną podaż takich powierzchni. Dlatego możemy konkurować z czołowymi rynkami Europy Zachodniej pod kątem jakości oferowanych usług.

Serwisowanie okien – pytanie czy da się na tym zarobić? Czy to jest dobry i łatwy biznes?

Według informacji JLL najistotniejszy udział w wynajętej powierzchni biurowej w 2018 r. Miał Kraków – 64% (ponad 130 000 mkw. W formie umów najmu). Drugie miejsce zajęło Trójmiasto z 57% (prawie 50 000 mkw.), A następnie Wrocław z 52% (ponad 80 000 mkw.), Gdzie podpisano dwie największe umowy najmu w 2018 r. Największe umowy najmu zostały spisane przez takie firmy jak: IBM (około 18 000 mkw., Wojdyła Business Park Wrocław), Nokia 16 000 mkw. (Green Towers, także Wrocław). Trzecia największa transakcja została dokonana w kompleksie Enterprise Park w Krakowie, w którym Aptiv postanowił odnowić oraz powiększyć swoją powierzchnię do 15 000 mkw.
JLL jest liderem w reprezentowaniu przedsiębiorstw z branży nowoczesnych usług biznesowych oraz pierwszą firmą konsultingową, która dostrzega potencjał tego sektora jako jednej z najszybciej rozwijających się gałęzi nowoczesnej gospodarki. W zeszłym roku fachowcy z JLL brali udział w umowach najmu na ok. 100 000 mkw., Podpisane przez firmy BPO / SSC, w tym IBM, UBS, Cisco, Standard Chartered Bank (nowy inwestor na rynku warszawskim oraz polskim), Accenture, Olympus (nowy inwestor we Wrocławiu), Clariant, Ricoh, AstraZeneca , Foss (świeży inwestor w Warszawie), Dentons EMEA Business Services a także wiele innych.
Porównaj ceny okien – http://twoje-okna.com/